Byznys

Stěhování v Ústí nad Labem nemusíte nenávidět

Stěhování nemá valnou pověst a kdykoli se o něm začneme bavit, mnozí z vás si vytvoří ve své mysli jasnou představu o fyzické dřině a bolesti, utrpení, destrukci a o psychických traumatech spojených s přemístěním na neznámé stanoviště. Jak přestěhování přežít bez úhony a mít z něj naopak radost?

parník v Ústí nad Labem

Příležitost k velkému úklidu – uklízení nemáme většinou v oblibě, ale přiznejme si, že pořádek a čistotu, namísto chaosu, skladiště a špíny, s radostí uvítáme. Kompletní stěhování v Ústí nad Labem Stehovani-mamut.cz bytu nebo celého domu je vždy příležitostí zbavit se věcí nepotřebných a odlehčit tak svůj život, jehož smysl by neměl být o hromadění předmětů, ale o prožívání a tvořivosti. Buďte v probírce věcí pečliví a nekompromisní, čím více jich máte, tím více starostí a péče vyžadují.

krabice na stěhování

Neberte si za příklad film „Kulový blesk“ – je to filmové dílo sice velmi známé a oblíbené, ale odpovídá konci sedmdesátých let minulého století. Dnes mají stěhovací firmy mnohem širší popis práce, mají k dispozici lepší techniku a poskytují také kvalitativně vyšší úroveň služeb. Můžete je požádat o rozmontování nábytku, přestěhování kompletní kuchyně včetně linky, přemístění vestavěné skříně a její „napasování“ na míru, pokud to nové podmínky umožňují, není problém přestěhovat velkou televizi, velké akvárium či obrovské rostliny. Některé stěhovací firmy zvládnou přemístit i stroje a zařízení a výrobní či montážní linky.

Rozdělte si práci – vícečlenná rodina by měla spolupracovat a měli byste si navzájem rozdělit úkoly a zodpovědnost. Někdo si vezme na starost zajištění parkovacího místa, někdo opatření balicího a výplňového materiálu, někdo administrativu spojenou se změnou adres trvalého pobytu, někdo balení věcí, někdo spolupráci se stěhovací firmou, někdo přípravu pokrmů, někdo úklid atd.

Nepřehánějte to – každý den bychom si měli najít čas i na zábavu, takže stěhování věnujte jen pár hodin a zbytek dne vyplňte sportem, procházkami, posezením v restauraci či kavárně atd. A pokud se stěhujete do jiného města či kraje, využijte času na plánování aktivit na novém působišti.