Stahujeme data

Všeobecně a krátce řečeno, to, na co se díváme v počítači je datový proud. Je úplně šumafuk, zda je to film nebo jen zvuk. Vše je obrovská spousta nul a jedniček. On počítač nic jiného neumí. Těmto číslíčkům se říká data a když se tedy bavíme o nich, myslíme tím právě obsah videa. Pokud tedy dáváte na internet fotky, dáváte tam data. Nějaký jejich objem. Malá fotka méně dat, velká a kvalitní fotka ve vysokém rozlišení více dat. S těmi je nutno počítat vždy, když máte pouze omezenou kapacitu úložiště.

klávesnice

Nepůjdeme pro příklad daleko. Máme USB velké dvě giga. Chceme si tam uložit film. Proto musíme vědět, jak je velký. Do dvou kilového sáčku pět kilo brambor nedáte, ani kdybyste měli Arabelin prsten. Jestli má tedy film 2,5 giga, jste v loji. Na USB jej nedáte. Máte však dvě možnosti, buď to film převést na menší velikost a počítat se ztrátou kvality, nebo si koupit větší nosič. Ale to jsme kapánek odbočili.,

Pokud chcete jakékoli video, je to práce s daty. Pokud tedy potřebujete video stáhnou k sobě na jakýkoli úložný prostor, musíte znát objem dat se kterými budete pracovat. Je jasné, že pokud máte na disku volno sto giga, že vás to asi tlačit nebude.

notebook

No, dobrá, máme na disku nebo jinde místo a máme video, které tam vejde. Jak to tedy zařídit, aby to celé šlo stáhnout a uložit?

Možností je opět více. Většinou si lidé stáhnou nějaký software k tomu potřebný. Vy to však nedělejte. Většinou to nefunguje, a ještě vám to zavleče do stroje různé viry a nežádoucí nepříjemnosti. Vy vyzkoušejte něco jiného.

Soundcloud download PC vlastně vyjadřuje co dělá, i když je v názvu řeč jen o zvuku, pochopitelně zvládá i videa. Vy si jen zkopírujte adresu toho, co chcete a klikněte na odkaz zde. Když se pak ocitnete na jiném webu, vložte vámi zkopírovanou adresu do obdélníku tam, a vyčkejte věcí příštích. Vše by se mělo udělat samo a vy máte video co jste chtěli.

Únikové hry jsou zábava

Každý z nás hledá nějaký útěk od reality a chce si užít zábavu, která je jiná než klasický všední den. Mnoho z nás chodí sportovat, na procházky se psem, či si jdou lidi sednout do hospody. Pokud však nejste na klasické činnosti a radši vyhledáváte něco méně všedního, tak neváhejte navštívit únikovou hru. Escape game Pardubice, je společnost, která vytváří a také nabízí hraní těchto her.

escape game

Společnost je na trhu už nějaký ten rok a za tu dobu navštívili jejich únikové hry tisíce lidí. Jejich hry jsou vyhlášené a taky dobře hodnocené. Tudíž pokud doma nechcete sedět na gauči a dívat se nesmyslně dlouhé hodiny do televize, tak udělejte změnu. Věřte, že Vás úniková hra překvapí a po tom, co si zahrajete první hru, tak určitě nebude Vaše poslední. Jakmile se necháte hrou unést, tak budete chtít navštívit další a další centra a poznávat nové zábavné témata.

escape game (2)

Úniková hra je logická, ale i postřehová hra, kterou můžete hrát od dvou do 5 hráčů a to vždy v týmu. Tento společný tým se snaží rozluštit všechny záhady, které jim přijdou do cesty a snaží se co nejrychleji dostat na konec hry. Úkolem je rozluštit, co se v únikové hře stalo. Budou na Vás čekat hádanky, rébusy, ale také se Vám bude hodit týmová práce a rychlé reakce. Zkrátka u únikové hry nikdy nevíte, co přijde a to jí dělá univerzální. Hra trvá 75 minut a za tuto dobu musíte dojít do konce děje. Cena se pak pohybuje podle počtu lidí, kteří na hru dojdou. Dokonale se tato hra hodí i jako narozeninový dárek v podobě voucheru. Také se zde pořádají firemní akce, rozlučky se svobodou, či školní výlety. Věková hranice se pohybuje od 15 let a výše.

Pokud tedy hledáte vhodný dárek na narozeniny, nebo na Vánoce, tak zkuste dát blízkým tuto hru. Zaručeně se jim bude líbit a třeba to budete vy, koho pozvou do svého týmu, se kterým se pokusí zdolat všechny nástrahy únikové hry.

Proč se pro skartace dokumentů – Praha využívají externí firmy, jako například ekoskart.eu?

Je potřeba si přiznat, že digitalizace nepřinesla úředním archivům takovou úlevu, jak se předpokládalo. Ukázalo se, že i nadále je tištěná forma tím nejlepším způsobem, jak daný dokument uchovat a ochránit před tím, aby byl později nějak pozměněn.

Naštěstí stále platí, že je nutné uchovávat je pouze po určitou dobu. Po ní je možné je zlikvidovat. To se však musí provádět takovým způsobem, který je v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Jednoduše řečeno, nesmí být možné přečíst například rodné číslo.

skartované papíry v krabici

K tomuto účelu se nejčastěji používá skartace, kdy jsou papíry rozsekány na tenké proužky. Ovšem je nutné si uvědomit, že vyřazování starých písemností obvykle probíhá jednou za rok. To znamená, že zde máme najednou velké množství papíru, které je potřeba zpracovat.

Mnohé úřady i firmy, včetně těch pražských, proto pro skartace dokumentů – Praha využívají externí firmy. Příkladem pak může být třeba ekoskart.eu. Ta přijede a odveze ony dokumenty do své pobočky, kde s nimi odpovídajícím způsobem naloží.

Samozřejmě je ve smlouvě ošetřeno, jakým způsobem s nimi má být naloženo, i jak je zajištěna ochrana osobních údajů. Těmito předpisy se firma musí řídit, jinak by jí hrozila nejen vysoká pokuta, ale také zastavení činnosti. A to by bylo ještě to nejmenší.

pálení skartovaných papírů

Můžeme se ptát, proč tuto práci zkrátka nezastanou zaměstnanci úřadů. To je trefná námitka, problémem je ovšem množství dokumentů, které je potřeba skartovat. Tato práce by na delší dobu odvedla úředníky od jejich ostatních povinností, což rozhodně není něco, co bychom chtěli. A najmout například brigádníky či dočasné pracovníky se zde nevyplatí.

Je tedy jasné, že se v současné době jedná o nejlepší řešení, ačkoliv samozřejmě nikoliv ideální. Avšak kdo ví, možná jednou postupující digitalizace splní svůj účel a papírové kopie se stanou zbytečnými. Asi není třeba říkat, že nám v tom případě lesy poděkují.

Krása nesmí chybět

Kdyby byli lidé obklopeni jenom předměty, které jim k něčemu slouží, nemohli by si stěžovat na to, že to mají v životě příliš složité, protože by za ně tyto věci leccos udělaly. Ale ani pak by se ještě nedalo mluvit o dokonalém životě, a sice proto, že mají lidé i určitou úroveň estetického cítění a i toto si musí přijít na své.

A proto si obvykle nepořizujeme jenom to, co nám slouží k něčemu praktickému, ale i to, co třeba i jenom dobře vypadá a nic víc.

Někdo to může mít za zbytečné, někdo může zastávat i názor, že nějaké ty okrasné předměty jenom zabírají místo a usazuje se na nich prach, který se musí co chvíli čistit, ale určitě tomu tak není. I ten největší škarohlíd prostě na něčem spočine pohledem se zalíbením.

koule na stromku

A to je důvod, proč vznikla a dodnes úspěšně funguje Selvintech s.r.o. V tomto případě jde o firmu, která se zabývá obchodováním právě s takovými ozdobnými předměty. A to ne jen tak ledajakými, nýbrž s ručně zhotovenými ozdobami, které dokážou ocenit i skuteční znalci z oboru.

Zde se nabízí jenom to nejlepší, a jakkoliv jde o předměty, jež jsou ve srovnání s těmi sériově vyráběnými poněkud dražší, jdou tyto na dračku. A to nejen u nás, ale i jinde v Evropské unii.

orosené koule

Každý, kdo chce, si ve zdejším sortimentu najde to, co mu udělá na pohled dobře. A pokud někdo potřebuje peníze navíc a má i ony pověstné zlaté české ručičky, může se zabývat domácí výrobou právě takových ozdobných předmětů pro zmíněnou firmu, což mu může hodit nějakou tu korunu. Pochopitelně ne jedinou.

A co to v praxi znamená? Logicky to, že jde o firmu, na niž se lze spolehnout, která zaručeně uspokojí jak kupující, tak i manuálně zručné výrobce z našich řad. A zatímco pro jedny to znamená příjemnější pohled do peněženky, jiní ocení všechnu tu krásu, jež je obklopuje. A bez níž by se moderní člověk nedokázal obejít.

Poctivý zubař

Chrup máme za svůj život pouze jeden a měli bychom se o něho starat, jak nejlépe umíme. Pravidlem je si čistit zuby alespoň dvakrát denně a to nejlépe i mezizubním kartáčkem. Díky poctivé péči nebudou mít naše zuby kazy a ani nečistoty a budou zdravé. Pokud jste však péči zanedbali a nechodili jste vůbec k zubaři, tak jste udělali velkou chybu. V takovém případě je nejlepší co nejdříve navštívit zubaře. Pokud žádného nemáte, tak nezoufejte, zubní klinika Mělník, teď nabírá nové pacienty a máte možnost se dostat do dobrých rukou a udělat něco pro své zuby.

Klinika

Tato klinika je nově vybavená a můžete se k ní dostat autobusem, nebo autem, které pohodlně zaparkujete přímo před klinikou. Navíc zde pracují profesionální zubaři a je zde velmi příjemný personál, který je ochotný pomoct v každé situaci. V této klinice je rovněž všechno na stejném místě, tudíž si zde můžete nechat udělat dentální hygienu a kompletně zuby na jednom místě. Navíc sem můžete dojet s celou rodinou, protože klinika přijímá lidi bez ohledu na věk. Navíc se můžete registrovat online a nemusíte tak vážit cestu až klinice. Domluvit si můžete termín na jeden den, ať sem zbytečně nejezdíte dvakrát. Mimo to dostane přesný čas, takže nemusíte čekat dlouhé hodiny v čekárně.

Pokud máte Mělník z ruky a nechce se Vám zbytečně přejíždět dlouhé kilometry, tak nemusíte zoufat. Tato klinika má i jiné pobočky, do kterých se můžete objednat. Mezi ně patří pobočky na Praze 10 Vršovice, Mělník, Roudnice nad Labem, Horní Počaply. Všechny tyto kliniky jsou moderně vybavené a jejich péče o zuby je bezbolestná a pečlivá.

Klinika (2)

Jestliže jste tedy péči o zuby zanedbali a teď trpíte bolestmi, nebo máte v zubech díry, tak neváhejte a využijte toho, že klinika přijímají nové pacienty. Zaručeně budete s klinikou spokojení a budete se sem rádi vracet.

Stěhování v Ústí nad Labem nemusíte nenávidět

Stěhování nemá valnou pověst a kdykoli se o něm začneme bavit, mnozí z vás si vytvoří ve své mysli jasnou představu o fyzické dřině a bolesti, utrpení, destrukci a o psychických traumatech spojených s přemístěním na neznámé stanoviště. Jak přestěhování přežít bez úhony a mít z něj naopak radost?

parník v Ústí nad Labem

Příležitost k velkému úklidu – uklízení nemáme většinou v oblibě, ale přiznejme si, že pořádek a čistotu, namísto chaosu, skladiště a špíny, s radostí uvítáme. Kompletní stěhování v Ústí nad Labem Stehovani-mamut.cz bytu nebo celého domu je vždy příležitostí zbavit se věcí nepotřebných a odlehčit tak svůj život, jehož smysl by neměl být o hromadění předmětů, ale o prožívání a tvořivosti. Buďte v probírce věcí pečliví a nekompromisní, čím více jich máte, tím více starostí a péče vyžadují.

krabice na stěhování

Neberte si za příklad film „Kulový blesk“ – je to filmové dílo sice velmi známé a oblíbené, ale odpovídá konci sedmdesátých let minulého století. Dnes mají stěhovací firmy mnohem širší popis práce, mají k dispozici lepší techniku a poskytují také kvalitativně vyšší úroveň služeb. Můžete je požádat o rozmontování nábytku, přestěhování kompletní kuchyně včetně linky, přemístění vestavěné skříně a její „napasování“ na míru, pokud to nové podmínky umožňují, není problém přestěhovat velkou televizi, velké akvárium či obrovské rostliny. Některé stěhovací firmy zvládnou přemístit i stroje a zařízení a výrobní či montážní linky.

Rozdělte si práci – vícečlenná rodina by měla spolupracovat a měli byste si navzájem rozdělit úkoly a zodpovědnost. Někdo si vezme na starost zajištění parkovacího místa, někdo opatření balicího a výplňového materiálu, někdo administrativu spojenou se změnou adres trvalého pobytu, někdo balení věcí, někdo spolupráci se stěhovací firmou, někdo přípravu pokrmů, někdo úklid atd.

Nepřehánějte to – každý den bychom si měli najít čas i na zábavu, takže stěhování věnujte jen pár hodin a zbytek dne vyplňte sportem, procházkami, posezením v restauraci či kavárně atd. A pokud se stěhujete do jiného města či kraje, využijte času na plánování aktivit na novém působišti.

Půjčovna automobilů

Každému z nás se někdy stane, že potřebuje automobil a ten se mu zrovna rozbije. V takovém případě je dobré zavolat mechanikovi a nechat ho odtáhnout. Ovšem co teď, když nemáte žádné auto? Nezbývá, než se obrátit na svoje přátelé, nebo rodinu, která Vám ze situace pomůže. Ovšem pokud neklapne ani tento plán B, tak vsaďte na jistotu a půjčte si automobil v ověřené autopůjčovně.

Půjčovna (3)

Půjčovna aut Praha 9, Vám pronajme automobil na krátkodobí a i dlouhodobí pronájem a to bez jakýchkoliv příplatků. Navíc budete mí k automobilu k dispozici neomezený počet najetých kilometrů po České republice a také zákonné a havarijní pojištění. Zdarma Vám také přistaví vůz v okolí Prahy a to i na letiště Václava Havla. V případě odvozu zaplatíte pouze 300 Kč. Zelená karta a zimní a letní pneumatiky dle období jsou standardem. Navíc jsou všechny automobily vybaveny dálniční známkou pro celou Českou republiku a žádné z vozidel není polepené nesmyslnou reklamou. Bezplatně si také můžete půjčit sněhové řetězy, dětský podsedák, či dětskou sedačku. Všechny vozidla mají také centrální zamykání a mají ochranný imobilizér se zamykáním řadicí páky.

Půjčovna (4)

Na webových stránkách se můžete podívat také na podrobný ceník pronájmu, který je rozepsaný od tří dnů až po jeden měsíc. Také je zde napsaná cena pronájmu na víkend, kdy budete chtít vyjet s dětmi třeba na dvě noci stanovat a bude, Vás 8. Mezi jejich vozy totiž patří nejen osobní automobily, ale také minibusy. Ty si samozřejmě můžete půjčit také, a pokud si netroufáte na řízení, tak si k nim můžete půjčit i profesionálního řidiče.

Pokud tedy hledáte náhradu za Váš automobil, který je dočasně v servisu, tak zvolte půjčovnu aut. Nejen, že Vám půjčí automobil na tak dlouhou dobu, na kterou budete potřebovat, ale také jsou jejich vozy bezporuchové a budete se v nich cítit jak ve svém vlastním.

Zásady stěhování v Praze bez stresu

Odměňujte se – mějte stále na paměti, že přestěhovat se, znamená uvést organismus do stavu stresu (pokud ovšem neměníte působiště kvůli neúnosnému stávajícímu prostředí). Je to podobné, jako první den na dovolené, kde se na neznámém místě teprve seznamujete s okolím a zvykáte si na odlišný denní chod. Náročná je celá stěhovací fáze, tedy příprava, průběh přemístění věcí a jejich vybalení a zabydlování. Někteří lidé změnu prostředí snáší velmi obtížně, jiní se adaptují během několika dnů, a aby tento proces probíhal co nejpříjemněji, odměňujte se každý den něčím, na co se budete těšit. Mohou to být procházky v lese, projížďky na kole, večeře v restauraci, dortíky v cukrárně, plavání v bazénu a cokoli podobného, co máte rádi.

kartonové krabice

Svěřte to nejobtížnější stěhovákům – úroveň stěhovacích služeb je na mnohem vyšší úrovni, než za socialismu, součástí pracovní náplně bývá i rozmontování a sestavení nábytku včetně velkých nábytkových sestav, jako jsou skříně na míru, vybavení dílen či přestěhování celé kuchyně a znovuuvedení do provozu na novém působišti. Nenakládejte toho na svá bedra příliš, čeká vás ještě mnoho administrativních úkonů, které za vás nikdo nevyřídí, a kontakt s úředníky vás možná bude stát více sil, než se vám zdá. Náročné bude i balení a třídění věcí a také úklid po stěhování, malování bytu, pokládka podlahové krytiny a další práce, které s tím bývají spojené.

tři kamiony

Který den je nejvýhodnější – můžete-li rozhodovat o výběru termínu, pak si raději rozmyslete stěhování v Praze v zimě a v létě. Můžete se strefit zrovna do období extrémních veder nebo silných mrazů a bude vám to v obou případech zbytečně ubírat síly. Ideální měsíce jsou duben, květen, září a říjen. A ze dnů v týdnu je výhodná středa a čtvrtek s tím, že si v pátek vyberete dovolenou. A co se týče hodiny, je nejlepší začít brzy ráno, kolem šesté, samozřejmě s ohledem na sousedy a stěhovací firmu, pokud jí to bude vyhovovat. Teoreticky je možné se přestěhovat i v noci, pokud na to stěhováci přistoupí.

Penzion v Českých Budějovicích jako útočiště (nejen) pro vodáky

Olympijské hry v Tokiu2 020 a opět český vodní slalom nezklamal. Zlatá a stříbrná medaile dvou mělnických rodáků, kteří vyrůstali někde v blízkosti soutoku Labe a Vltavy, dvou nejvýznamnějších řek České republiky. Napadlo vás někdy, proč právě Češi jsou tak úspěšní ve vodním slalomu? Přitom nejsou u nás tak „divoké“ říční toky a kaňony, jako např. v Alpách nebo na řekách v zámoří. Možná je to tím, že Češi mají v krvi vodáctví, a že tento sport je baví a provozují jej srdcem.

České Budějovice

Rádi bychom vám připomněli, že nejen vrcholový sport, ale i ten rekreační, vodácký, má u nás mnohaletou tradici, a že se na pomyslnou „vodu“ můžete vypravit každý rok, a třeba na Vltavu. Můžete využít ubytování v penzionu České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/ a právě zde ukončit vodácké putování z Vyššího Brodu a na závěr si prohlédnout historické městské jádro, zajít do některé kavárny, čajovny, cukrárny či restaurace a užít si romantiku jednoho z nejzajímavějších měst v České republice.

kajakář mezi brankami

A pokud nejste zrovna zdatnými vodáky a preferujete raději jízdu na kole, podél Vltavy z Vyššího Brodu vede silnice až do Českého Krumlova, a je to v jistém slova smyslu zajímavější zážitek, než plavba po řece. Ze silnice máte totiž nádherný výhled do okolí, jaký je vodákům znemožněn.

Kde kajakáři trénují

Až si budete užívat soukromí za zdmi českobudějovického penzionu, rádi bychom vám připomněli, že se můžete zajet podívat na umělý vodní slalomářský kanál „vodácký kanál Lídy Polesné“, vhodný jak pro začátečníky, tak i pokročilé slalomáře. Nachází se v Českém Vrbném, v blízkosti hladiny Vltavy na 233 říčním kilometru.

Můžete si sem udělat výlet podél Vltavy z centra Budějic, je zde vybudována krásná asfaltová stezka pro in-line bruslaře a cyklisty, která vede až na Hlubokou nad Vltavou, do blízkosti jednoho z nejkrásnějších zámků v Evropě.

Výrobky lze i vytisknout

Když se podíváme třeba do výloh obchodů, můžeme tu uvidět nepřeberné množství nejrůznějších výrobků, jež jsou tu určeny k prodeji. A dalších výrobků jsou plné nejrůznější provozovny, sklady, internetové obchody atd. Zboží je tu prostě spousta a dnes a denně se vyrábí další a další.

A jak taková výroba probíhá? Pochopitelně rovněž různě. Protože pro každý typ tovaru se hodí jiný výrobní postup, ke slovu přicházejí různé stroje a nástroje, jež jsou někdy ideálnější a někdy pochopitelně i nedokonalé či přímo nevhodné. A mezi moderní způsoby, jak si něco vyrobit, patří třeba i trojrozměrný tisk.

3D tisk

Zní to sice leckomu až příliš fantasticky a neuvěřitelně, ale je tomu tak. Nejeden z druhů výrobků se nevyplácí vyrábět ručně, často není vhodná ani výroba v továrně nebo podobném průmyslovém objektu či dílně na klasických strojích. A pak může přijít vhod právě zmiňovaný trojrozměrný tisk.

Pokud stále ještě nevíte, co se za tímto skrývá, věřte mi, že to není nic zase až tak zázračného. Prostě se vyrobí model takového výrobku, který je 3D tiskárnou okopírován, a to tak, že se zde nataví materiál typu PLA, ASA, ABS, PET-G, FLEXI nebo NYLON, tento se vytlačuje tryskou a ukládá vrstvičku po vrstvičce až do dosažení čekávaného výsledku.

3D tiskárna

A jakkoliv se jedná o relativně novou metodu výroby, není třeba se bát na tuto vsadit, protože cena 3D tisku 3d-tiskni není nijak horentní. A odpovídá jak využitému materiálu, tak i délce a množství odváděné práce.

Kdo tedy chce, může se obrátit na firmu, která takový tisk nabízí komukoliv. Ať už má být podobně zhotoveno cokoliv, je vždy výsledkem kvalita provázená mimo jiné i tou výhodou, že jde o výrobu s minimem odpadu, což je ideální i z ekologického úhlu pohledu. A samozřejmě nejen z tohoto.

Pokud tedy potřebujete nějaký prototyp výrobku nebo i celou sérii, náhradní díl nebo upomínkový předmět, je právě tento výrobní postup pro vás ten pravý.