Byznys

Stahujeme data


Všeobecně a krátce řečeno, to, na co se díváme v počítači je datový proud. Je úplně šumafuk, zda je to film nebo jen zvuk. Vše je obrovská spousta nul a jedniček. On počítač nic jiného neumí. Těmto číslíčkům se říká data a když se tedy bavíme o nich, myslíme tím právě obsah videa. Pokud tedy dáváte na internet fotky, dáváte tam data. Nějaký jejich objem. Malá fotka méně dat, velká a kvalitní fotka ve vysokém rozlišení více dat. S těmi je nutno počítat vždy, když máte pouze omezenou kapacitu úložiště.

klávesnice

Nepůjdeme pro příklad daleko. Máme USB velké dvě giga. Chceme si tam uložit film. Proto musíme vědět, jak je velký. Do dvou kilového sáčku pět kilo brambor nedáte, ani kdybyste měli Arabelin prsten. Jestli má tedy film 2,5 giga, jste v loji. Na USB jej nedáte. Máte však dvě možnosti, buď to film převést na menší velikost a počítat se ztrátou kvality, nebo si koupit větší nosič. Ale to jsme kapánek odbočili.,

Pokud chcete jakékoli video, je to práce s daty. Pokud tedy potřebujete video stáhnou k sobě na jakýkoli úložný prostor, musíte znát objem dat se kterými budete pracovat. Je jasné, že pokud máte na disku volno sto giga, že vás to asi tlačit nebude.

notebook

No, dobrá, máme na disku nebo jinde místo a máme video, které tam vejde. Jak to tedy zařídit, aby to celé šlo stáhnout a uložit?

Možností je opět více. Většinou si lidé stáhnou nějaký software k tomu potřebný. Vy to však nedělejte. Většinou to nefunguje, a ještě vám to zavleče do stroje různé viry a nežádoucí nepříjemnosti. Vy vyzkoušejte něco jiného.

Soundcloud download PC vlastně vyjadřuje co dělá, i když je v názvu řeč jen o zvuku, pochopitelně zvládá i videa. Vy si jen zkopírujte adresu toho, co chcete a klikněte na odkaz zde. Když se pak ocitnete na jiném webu, vložte vámi zkopírovanou adresu do obdélníku tam, a vyčkejte věcí příštích. Vše by se mělo udělat samo a vy máte video co jste chtěli.