Nakupování

Lak osobního automobilu


Lak auta má velký vliv na jeho celkový vzhled, a proto si zaslouží patřičnou péči. Hodně mu pomůže, když bude vůz stát pod střechou, kde je chráněn.

Lak osobního automobilu

Na kosmetice záleží

Aby byla karoserie s karosářskými díly hezká a chráněné před vlivy prostředí, tak se vozy lakují. Navíc máme různé typy barev, protože kromě klasických jsou tu třeba metalické. Bohužel při provozu se nevyhneme soli, dešti, kamínkům, sluníčku a mnoho dalším vlivům prostředí, které mají negativní vliv. Proto je dobré lak pravidelně umývat a ošetřovat, aby si staré auto bylo hezky nablýskané a dělalo nám stále radost. Mytí je nejlepší ručně, protože kartáče můžou lak poškrábat.

lak auto

Na hmyz, který drží jako přibitý můžete využít odstraňovač hmyz. Jakmile skončíte s mytím, tak se hodí mít vysoušecí ručník na auto, protože kapky při jízdě nikam nezatečou. Finální krok můžeme udělat tuhým voskem, ovšem před jeho nanášením musí být lak opravdu čistý. Po nanesení tenké vrstvy totiž získáme ochrannou vrstvu, přes kterou se nedostanou nečistoty a jako bonusu se dočkáme pěkného lesku, takže se vyplatí dát si tu práci.

Přístřeší

Nejlepší místo, kde můžeme auto parkovat je garáž, což je však v dnešní době problém. Aut je stále více a garáže jsou na dračku, přičemž když už nějakou seženeme, tak počítejte s částkou 200 000 Kč. Záleží na tom, v jaké lokalitě a stavu je. Jestliže máme místo na pozemku, tak to můžeme parkování vyřešit i jinak. Prodává se totiž kvalitní garážové stání, což je takový přístřešek pro Váš vůz.

detail laku

Vzhledem k tomu, že vůz bude stát na našem pozemku, tak je to z hlediska bezpečnosti mnohem lepší než na ulici. Střecha zajistí stín, zabrání dešti a krupobití. Proto takový vůz bude po letech vypadat mnohem lépe, než kdyby stal venku. V rodině bývá mnohdy aut více, a proto se prodávají i přístřešky pro dvě auta. Jsou vyrobeny z pevného a zdravého dřeva, takže pokud stavbu provedeme správně a budeme se o, dřevo řádně, tak přístřešek tu bude stát ještě hodně dlouho. Vzhledem k rozměrům se nemusíme bát, že bychom měli problém s parkováním.