Ekonomika

Klidně si půjčte

Lidé nemají nejednou tolik peněz, kolik by jich potřebovali mít. A aby pak získali nějaké potřebné finanční prostředky navíc, nezbývá jim jiné řešení, než požádat nějakou banku nebo jiný finanční ústav o půjčku.

Stává se to docela často. Někdy kvůli velkým výdajům, jako je dejme tomu koupě nemovitosti, její stavba či rekonstrukce, někdy ale třeba i kvůli takovým zdánlivým banalitám, jako je výpadek či pokles příjmů, se kterým se nepočítalo, nebo i nějaký menší výdaj přesahující možnosti konkrétního člověka.

cizí mince

Někdy si tak stačí půjčit jenom relativně málo a na poměrně krátký časový úsek, někdy jsou ale potřeba klidně i hodně velké peníze s dlouhou dobou splatnosti. Ale každopádně je potřeba půjčka. Kterou by si sice člověk potřeboval vzít, jenže nejednou ne a ne někde pochodit.

Když se člověk obrátí na banku a požádá o nějaké to půjčení peněz, musí totiž logicky v první řadě dokázat, že všechno, co mu tu půjčí, i s úroky v pořádku vrátí. Takové dokazování je však v bankách docela složitý proces, ve kterém jen tak někdo neobstojí. To víte – jsou tu vyžadovány dost vysoké doložitelné příjmy takového žadatele, tento nesmí mít záznamy v registrech dlužníků ani exekuce, a to se těm, kdo se dostali do složité finanční situace, nejednou nedaří splnit.

československé peníze

A když člověk nedokáže v bance prokázat svoji bonitu a půjčku mu zde tedy nedají? Pak je tu naštěstí ještě americká hypotéka od nebankovní společnosti, která se dá naštěstí získat daleko jednodušeji. Vždyť zde vlastně stačí mít nemovitost, která by se dala za půjčené peníze do zástavy, a pak už tu ochotně, rychle a výhodně půjčí komukoliv i až sedmdesát procent odhadní ceny takové nemovitosti. Které lze splácet po zvládnutelných částkách třeba i pomalu celou věčnost.

A proto taková nebankovní hypotéka pomohla už mnoha lidem, kteří by to jinak možná nezvládli.