Ekonomika

Ne vždy přeje štěstí

U soukromých podnikatelů a firem by mělo vždy platit, že tyto nakoupí suroviny (je-li jich pochopitelně v konkrétním případě zapotřebí), zaplatí za spotřebovanou energii a práci zaměstnanců, to, co je tu vytvořeno, s odpovídajícím cenovým navýšením prodají, z onoho příjmu zaplatí daně a další odvody a výdaje, a to, co zbyde, jim pak postačí k vedení spokojeného života.

Tak by tomu mělo vždy být. Jenže ono tomu tak nejednou bohužel není. Příjmy nemusí být takové, aby dokázaly uspokojit všechny potřeby, jež s takovým podnikáním souvisejí, ba může nastat i situace, kdy výnosy zcela scházejí. A je jasné, že podnikatelům a firmám v podobné situaci nikdo nedá nic zadarmo. Záleží jenom na nich, jak se s finančními potížemi, jež z toho vyplývají, vypořádají.

eura peníze

A jak se dají takové finanční problémy zvládnout? Nejednou jenom tak, že se někde zažádá o půjčku, s jejíž pomocí by se měly dočasné ekonomické těžkosti zvládnout.

Jenže získání půjčky je nejednou stejně nejisté, jako dosahování zisků. Prostě se i zde podnikatel může snažit, ale přesto neuspěje. Dozví se, že není bonitní, tedy že nesplňuje podmínky pro to, aby mu byla půjčka poskytnuta. A je to.

eura bankovky

Ovšem naštěstí nemusí být stále ještě tak zle. Podnikatelská hypotéka bez doložení příjmu, poskytovaná nebankovní společností, dává naději na úspěch i hodně nedokonalým žadatelům. I těm s nízkými příjmy a ubohým daňovým přiznáním, i těm se záznamy v registrech dlužníků, i těm s exekucemi na krku. Jakmile má takový žadatel aspoň nějaké postačující příjmy a nemovitost, kterou by se mohl za půjčené finanční prostředky zaručit, je tu naděje na získání klidně i velké půjčky s dlouhou dobou splácení a zvládnutelnými splátkami. A tou se dá financovat podnikání až do doby, než se toto vzpamatuje a začne opět vynášet.

A řekněte sami – není právě to ideální řešení finanční tísně?