Domácnost

Zápach v domácnosti? Poraďte si s ním snadno a rychle!

Asi každý by byl rád, kdyby to u něj doma vždy náramně vonělo. Jenže ne vždy tomu tak skutečně je. Někdy nás trápí zápach z odpadů, jindy zase z koše. 

Zápach v domácnosti? Poraďte si s ním snadno a rychle! 

Kupujete osvěžovače vzduchu a nepomáhají? Nebo se jim zásadně vyhýbáte, protože nechcete doma používat nic umělého a chemického? Doma ale cítíte zápach, kterého se nemůžete zbavit? Asi každý z nás by chtěl mít domácnost voňavou, jenže i když se mnohdy opravdu snažíme, nic nepomáhá a nic nefunguje, jak by mělo. Mohou to být ucpané odpady, zápach z odpadkového koše, ale i zápach linoucí se z myčky na nádobí nebo pračky, ledničky a podobně. Existuje hodně míst, která doma nemusí úplně vábně vonět, jenže je problém, když to pak cítí člověk v celé domácnosti. Chcete docílit toho, že to u vás doma bude nádherně vonět? Vsaďte na ty nejlepší pomocníky a eliminátory zápachů. 

sušené květiny

Soda či sůl 

Zastavíme se u ucpaných nebo zapáchajících odpadů a odpadkových košů. Zkuste odpady pročistit jednou sodou nebo solí a pak se vrhněte na neutralizaci zápachu. O co jde? Soda je skvělým pomocníkem, v kuchyni ale i na čištění a také umí báječně pohlcovat zápach. Jedlou sodu třeba stačí jen nasypat do kalíšku nebo misky a umístit ji chytře po domácnosti. Nepříjemné pachy okamžitě zneutralizuje. Něco podobného umí i obyčejná kuchyňská sůl rozpuštěná ve vodě. Jedlou sodou, kterou smícháte s vodou, pak můžete i vymýt odpadkový koš nebo třeba ledničku, protože právě i z ledničky se často dost nepříjemné vůně mohou linout. 

I když vám doma začne zapáchat pračka nebo myčka na nádobí, je nejlepším a prvním krokem rozhodně čištění. Jakmile spotřebič vyčistíte, pachy už nebudou tak výrazné. Navíc do pračky i myčky můžete zakoupit různé vonné prostředky, které vás zachrání a provoní vám zase byt. 

přírodní voňavá dekorace

Provoňte si každý kout dokonale 

Není to ale vždy jen o tom, že nám nevoní něco konkrétního, jakmile se nepříjemný zápach dostane do celého bytu, což se může opravdu lehce stát, je potřeba vymyslet způsob, jakým se provoní opravdu celý byt. Pomáhají sušené citrusové kousky kůry, nejlépe to funguje v zimě, když se kůra dá na topení. Příjemně provonět byt ale umí i sušené bylinky, levandule nebo květiny. Zkusit můžete i nasypat do misky mix různých sušených plodů a květin. 

Přírodní vůně jsou stejně nejlepší!