Vztahy

Co může chuť na sex přibrzdit až na nulu

Znáte ty reklamy na nejmenovaného dodavatele energií, kde Martha Issová předvádí různé komické situace s úsporami energií v domácnosti? Něco podobného by se mohlo natočit i na téma lidské sexuality. Ta totiž také vydá na desítky, možná stovky různých komediálních námětů.

hezká dívka

K sexu bychom měli přistupovat s humorem, to je fakt, a humor také sex mnohdy perfektně okoření, ale musí jít o humor inteligentní, nikoli černý. Ten naopak sex ubrzdí až k nule.

Nevhodná hodina – víte, že lidské tělo funguje na základě orgánových hodin? Každý orgán má své maximum v odlišnou denní hodinu, a to má svůj vliv i na vytváření a prožívání sexuální energie. Je to dáno zejména hormonální aktivitou, a ta je obvykle nejvyšší mezi sedmou a devátou hodinou ranní. Zkuste to v posteli raději ráno (musíte se ovšem dobře vyspat – bez budíku). Večer není pro milování příliš vhodný, nastupuje již únava a organismus se připravuje na útlumovou fázi, odpočinek a spánek.

Nevhodné pomůcky – používáte-li erotické pomůcky, nakupujte je prozíravě. Například nevhodně zvolený anální dráždič se uvnitř konečníku může odlomit a kus zůstane ve vašem těle a tím si zbytečně zkomplikujete další chvíle. Erotické hračky používejte raději střídmě, nejlepší hračkou jsou stejně vaše prsty a jazyk.

ženské poprsí

Nevhodné jídlo – kdo se před milováním nacpe knedlíků s vepřovou pečení a zapije to dvanáctkou, nemůže očekávat solidní výkon v posteli. Bude vás to spíše uspávat a na sex nebudete mít ani pomyšlení. Stejně tak není dobrý nápad přistoupit k milování výrazně vyhladovělí. Lehká bezmasá jídla jsou v tomto případě dobrou volbou.

Přehnaná hygiena – mnoho mužů vám sdělí, že mají raději přirozenou ženskou vůni, raději nasávají vůni ženského potu, než experimenty z oblasti parfumerie. Tyto tendence prozrazují i některé vědecké výzkumy, kde se zkoumal vliv ženského potu z propocených triček na mužské libido, a totéž se týká i žen – vnímáme-li vůni partnera jako příjemnou, obvykle jde o dobrý „genetický materiál“ k plození potomstva. Některé muže dokonce ženský pot natolik vzrušuje, že mohou dosáhnout orgasmu při čichání kalhotek nebo nošených silonových punčoch, kde je výrazně cítit přirozená vůně potu z chodidel.