Nakupování

Pusťte se s chutí do pěstování klíčků!


Rádi byste si pěstovali svou vlastní zeleninu, ale nemáte kde? Bojíte se, že vám chybí potřebné zkušenosti? Nemáte žádnou výbavu? Právě nedostatek místa bývá hlavním problémem v tom, že lidé nemohou využívat vlastní úrodu. Ale najdou se i tací, kteří se bojí pustit do pěstování, neboť si myslí, že jim to nepůjde, že tomu nerozumí. S pěstováním mladých výhonků rostlin je to jinak. Tento typ zeleniny si může vypěstovat každý z nás, neboť k takové aktivitě prakticky nic nepotřebuje – ani místo, ani znalosti, ani žádnou drahou http://www.skrivany.cz/sberne-misto-pod-drahou/ anebo speciální výbavu. A přesto může každý sklidit bohatou úrodu – a to hned několikrát do roka!

klíčící semeno v půdě

Ano, je to tak, pěstování klíčků je snad tím nejjednodušším způsobem zahradničení, jaký vůbec existuje. Už proto, že si svou úrodu můžete pohodlně a bez námahy vypěstovat třeba na okenním parapetu anebo na kuchyňském stole. Překážky v tomto případě zkrátka neexistují.
zelený lístek na poli

Chcete to zkusit? Ptáte se, co budete potřebovat?

To první je odhodlání vyzkoušet něco nového, a přitom tak banálního. Stačí zajistit pomůcky a vhodné podmínky a o všechno ostatní už se místo vás postará příroda!

Jasné je, že bez semen se neobejdete. A máte z čeho vybírat! V obchodě zaměřeném na pěstování klíčků seženete desítky druhů rostlin, které můžete vyzkoušet – nabízí vám zajímavé chutě, různé velikosti, ale také pěkné barvy. To vše oceníte v teplé i studené kuchyni, klíčky je totiž možné připravit na celou řadu způsobů.

Semínkům pak budete muset dodat dostatečnou závlahu, a také zajistit teplé a slunečné místo.

A k tomu, aby se vám se semínky, a později s klíčky dobře manipulovalo, budete potřebovat také nádobu na klíčení. Ať už si pořídíte speciální stohovatelné misky na klíčení, chytře vymyšlenou a praktickou sklenici na klíčení, anebo využijete jen obyčejnou zavařovací sklenici.

Máte vše po ruce? Tak s chutí do práce – brzy budete sklízet svou první úrodu!