PC

Počítač poprvé

To platí v naprosto všech oborech. Než začnu něco dělat, musím se ujistit, že vím, co a jak. Nezkušený a nevědoucí kuchař neuvaří polévku, stejně jako zedník nepostaví dům. Jistě, oni to zkusí, ale výsledek bude nevalný. Kuchař dopadne lépe, protože tomu to hosté jen hodí na hlavu. Dům však může spadnout a tím zabít lidi. 

práce na notebooku

Člověk jako takový chce jít s dobou. Nechce stát někde na chvostu dění, a tak se rozhodne, že si pořídí počítač. Pokud nezná ceny a neví k čemu, dopadne v obchodě dosti špatně.  

Nezištně poradím pár prvních kroků, ale jen těch prvních, zbytek už musí každý sám.  

Takže, za prvé si uvědomte, nač počítač chcete. Pokud vám jde čistě o psaní textů a nic jiného, sežeňte si nějakou starou herku za pět stovek, to vám bude naprosto stačit. Chcete-li si ovšem při psaní pustit hudbu, tedy ne z rádia, ale z počítače, sáhněte po průměru. To dnes zvládnou hravě skoro všechny stroje nižší a střední třídy. Můžete v klidu psát třeba dopis, při tom mít puštěnou hudbu a když máte čas, můžete si zahrát i nějakou jednodušší hru. Takový počítač vás přijde kolem tří až pěti tisíc bez monitoru. To také ještě zvažte. Zda to koupit jako stolní sestavu, nebo raději volit o hodně lepší notebook, který si můžete vzít kamkoli s sebou. Ten už však moc nevylepšíte, kdežto počítač jako takový ano. Můžete do něj dávat další komponenty, které vám zvýší komfort, nebo také počítač „urychlí“.  

Takže když chcete jen pro tyto věci, střední třída notebooků, kde je cena kolem osmi až deset tisíc vám bude stačit.  

počítačová skříň

Ale pozor, pokud chcete koukat na video, zvládne to hravě i střední třída, ale s kvalitnějším obrazem již bude mít potíže. Tedy, pokud chcete super kvalitu videa a hrát náročné hry, volte také náročný počítač, jehož cena klidně může být kolem třiceti a více tisíc. Doufám, že vám článek pomohl před tím, než se vypravíte do obchodu. Pokud ano, jsem rád.