Nakupování

Vestavěné skříně podle pravidel Feng-shui

Feng-shui je prastará věda, která se zabývá vlivem a působením energií na lidský život v prostředí, kde se dotyčná osoba nachází. Můžeme těmto pravidlům přizpůsobit i volbu vestavěných skříní na míru.

nábytek v pokoji

Přepažení pravých a ostrých úhlů – energie se nejvíce blokuje v rozích místnosti, jsou-li pravoúhlé, nebo sevřené v ostřejším úhlu. Takto je bohužel koncipována většina staveb včetně těch moderních. Jen někde se můžete setkat s odvážným řešením půdorysu místností ve tvaru lichoběžníka, mnohoúhelníka, oválu či elipsy. Skříň, která vytvoří částečné přepažení a vyplní pravoúhlý roh, může významně přispět k lepšímu proudění energie v místnosti.

skříně v ložnici

Do ložnice raději ne – mnoho domácností se snaží v rámci úspory místa umístit šatní skříně, nebo dokonce celé vestavěné stěny či přepážky do ložnice, kde nejméně překáží. To však není příliš moudré rozhodnutí. Již před staletími totiž lidé, kteří se zabývali působením energií prostředí, věděli, že právě ložnice je místem pro regeneraci organismu, a měla by být upravena ve skromném duchu – postel s nočními stolky, květiny, ale nic jiného. Na lidské podvědomí působí i obraz nad postelí, a zvláště negativní či dramatické scény nás ovlivňují a znemožňují kvalitní spánek bez probouzení a nočních můr. Snažme se tedy i vestavěnou skříň umístit např. do vstupního vestibulu, chodby, ke schodišti, zkrátka tam, kde se co nejméně zdržujeme.

Dejte přednost barvám – tmavé barevné tóny (tmavě modrá, zelená, hnědá, šedá až černá) energii odebírají, podobně, jako je tomu u oděvů na slunci – tmavé oděvy energii absorbují (včetně tepelné) a bude vám v nich v létě horko. My však v místnosti potřebujeme energii rozproudit a dodat nám, nikoli aby ji odebíral nábytek. Světlé tóny ji naopak odráží do prostoru a podpořit ji můžeme i nějakou pěknou pastelovou barvičkou. Každá barva odpovídá určité části těla (energetickému systému čaker) – od pasu dolů teplé barvy červená, oranžová a žlutá a od pasu nahoru barvy studené (zelená, modrá a fialová).