Byznys

Udržet vodu čistou je priorita

Koupit si dnes bazén není žádná gigantická investice, ale musíte také myslet na to, že si budete muset pořídit i různé vybavení pro udržování čisté vody.

Udržet vodu čistou je priorita

V době, kdy panují velká vedra, má valná část obyvatel chuť přestěhovat se do lednice. Není se ani čemu divit. Přeci jen, teplota vzduchu nad třicet stupňů už je pro našince docela zatěžující, zvláště když musí v takovém počasí pracovat. Ochladit se v takových dnech není tak snadné, jelikož pití studeného často nepomáhá a po rychlé sprše se za pár minut zase zpotíte. Řešením by mohla být koupě vlastní vodní plochy. Nemusí se jednat o nic velkého, stačí menší nadzemní bazén. Pokud na to máte odpovídající pozemek a dostatek peněz, neváhejte. V létě si budete gratulovat.

Bazénová voda

Jakmile bude konstrukce sestavená a napuštěná vodou, neznamená to, že máte odpracováno. Ani zdaleka. Ještě budete muset zařídit, aby voda byla čistá a tím pádem použitelná. Ani to ale není nic složitého, a když si vyberete ty správné prostředky, nemusí to být ani příliš finančně náročné.

Jakou dezinfekci?

Obecně se dá říci, že na našem trhu hrají prim tři typy dezinfekčních preparátu – chlorové, kyslíkové a mořská sůl. První varianta je nejlevnější a zároveň by se dala označit jako nejvíce účinná. Chlór je prostě skvělý k čištění vody, ale také má pár záporů. Tím největším je bezesporu vyšší dráždivost. Lidé, kteří mají nějakou kožní nemoc nebo třeba jen přecitlivělou pokožku, nemusí na chlór reagovat vůbec dobře. Někteří se mohou osypat celí. Sice to během pár hodin přejde, ale kdo by to chtěl absolvovat. Jedinou další možností je tak využít buďto kyslíku, případně mořské soli. Připravte se ale na to, že v takovém případě budete muset otevřít portmonku trochu více doširoka.

Kruh ve vodě

Ochrání vodu před špínou

Vodu lze ochránit i jinak, třeba bazénovou fólií. Je docela levná, ale stoprocentně funkční. Rozhodně se však nejedná o adekvátní alternativu chemických preparátů, to ani náhodou. Fólie má za úkol chránit vodu před pevnými nečistotami jako jsou spadlé větve, obaly od bonbónů a podobný pouliční nepořádek. Vítr je může dopravit do vody až nečekaně snadno.