Nakupování

S karavanem na tažném zařízení VW Touran do Krkonoš

Uvažujete o vlastním tažném zařízení na VW Touran? Pak bychom vám rádi připomněli, že byste se mohli zařadit mezi nadšence, kteří cestují na dovolenou obytnými přívěsy. Ty lze výhodně pronajmout, není nutné je přímo vlastnit, pouze je vhodné sjednat včasnou rezervaci a také zarezervovat pobyt v lokalitě, kam byste rádi doputovali.

obytný přívěs

S karavanem se ovšem nejezdí jen k moři nebo na přehradu, jednou z atraktivních destinací jsou i naše hory. V létě tu můžete prožít fantastický pobyt a právě karavan se může stát vaším přechodným domovem v lokalitě, odkud se vám pak domů možná ani nebude chtít vrátit – v Krkonoších.

Atraktivních autokempů, kde je možné připojit karavan na elektrickou zásuvku, je na úpatí Krkonoš několik, kupříkladu v obci Čistá, v Lánově, v Jablonci nad Jizerou, v Harrachově, v Dolní Kalné, ve Vrchlabí či ve Špindlerově Mlýně. Kempovat se dá i jinde, s karavanem se můžete „upíchnout“ v inzerovaných prostorách soukromých pozemků, které poskytují lidé v rámci služeb ubytování mimo autokempy. Priváty mají výhodu v tom, že tu máte své zázemí a zároveň jste tu téměř sami, bez dalších návštěvníků.

výhled na Sněžku a Luční boudu

Krkonoše jsou nejen naším nejvyšším pohořím, ale patří k nejzajímavějším horským útvarům v celé Evropě. Najdete tu mnoho přírodních krás, mezi nimi typickou květenu severské tundry na náhorní ploše poblíž Labské boudy, impozantní vodopády na říčce Mumlavě v Harrachově Ryžovišti, příjemnou kolonádu a parkovou lázeňskou zónu v Janských Lázních a dech beroucí výhled na Sněžku z Luční boudy.

Jsou tu místa plná turistů, kteří sem směřují zejména v zimě a v létě, ale i prostředí docela neznámé, přitom velmi atraktivní na pěší túry i cyklistické výlety. Můžeme vám doporučit třeba Rokytnici nad Jizerou, s ubytováním v Dolní Rokytnici, nedaleko hory Studenov a odtud pěší výlety do Harrachova nebo výstup lanovkou na Lysou horu.