Byznys

Penzion v Českých Budějovicích jako útočiště (nejen) pro vodáky

Olympijské hry v Tokiu2 020 a opět český vodní slalom nezklamal. Zlatá a stříbrná medaile dvou mělnických rodáků, kteří vyrůstali někde v blízkosti soutoku Labe a Vltavy, dvou nejvýznamnějších řek České republiky. Napadlo vás někdy, proč právě Češi jsou tak úspěšní ve vodním slalomu? Přitom nejsou u nás tak „divoké“ říční toky a kaňony, jako např. v Alpách nebo na řekách v zámoří. Možná je to tím, že Češi mají v krvi vodáctví, a že tento sport je baví a provozují jej srdcem.

České Budějovice

Rádi bychom vám připomněli, že nejen vrcholový sport, ale i ten rekreační, vodácký, má u nás mnohaletou tradici, a že se na pomyslnou „vodu“ můžete vypravit každý rok, a třeba na Vltavu. Můžete využít ubytování v penzionu České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/ a právě zde ukončit vodácké putování z Vyššího Brodu a na závěr si prohlédnout historické městské jádro, zajít do některé kavárny, čajovny, cukrárny či restaurace a užít si romantiku jednoho z nejzajímavějších měst v České republice.

kajakář mezi brankami

A pokud nejste zrovna zdatnými vodáky a preferujete raději jízdu na kole, podél Vltavy z Vyššího Brodu vede silnice až do Českého Krumlova, a je to v jistém slova smyslu zajímavější zážitek, než plavba po řece. Ze silnice máte totiž nádherný výhled do okolí, jaký je vodákům znemožněn.

Kde kajakáři trénují

Až si budete užívat soukromí za zdmi českobudějovického penzionu, rádi bychom vám připomněli, že se můžete zajet podívat na umělý vodní slalomářský kanál „vodácký kanál Lídy Polesné“, vhodný jak pro začátečníky, tak i pokročilé slalomáře. Nachází se v Českém Vrbném, v blízkosti hladiny Vltavy na 233 říčním kilometru.

Můžete si sem udělat výlet podél Vltavy z centra Budějic, je zde vybudována krásná asfaltová stezka pro in-line bruslaře a cyklisty, která vede až na Hlubokou nad Vltavou, do blízkosti jednoho z nejkrásnějších zámků v Evropě.