Nakupování

Jaké výhody mají garážová vrata sekční

Snad každému je jasné, že hlavním úkolem garáže je chránit automobil nejen před vnějšími vlivy, jako je počasí nebo teploty, ale také před znečištěním například od ptáků, a celkově pomáhat vůz udržet v dobrém stavu.

K tomu je samozřejmě důležité, aby vstup do garáže byl patřičně zabezpečen. K tomu slouží nejrůznější druhy dveří a vrat. Jedněmi, které v poslední době získávají na popularitě, jsou garážová vrata sekční, která nacházíme u stále více a více domů.
starý typ garáží
Proč je jim dávána přednost před těmi tradičními? Především proto, že mají oproti nim celou řadu výhod, které dohromady zajišťují nejen pro vůz, ale i pro uskladněné předměty, větší bezpečnost.

Tím hlavním rozdílem je fakt, že se neotvírají do stran, nýbrž jsou vysouvána nahoru. To znamená, že nejsou tvořeny ze dvou částí, nýbrž z jedné. To znamená, že zloděj bude mít větší práci dostat se dovnitř, neboť nebude moci využít bod spojení mezi nimi, což bývá tradičně využívané slabé místo běžných vrat.

Dále je zde skutečnost, že jsou vyrobeny z kvalitního, odolného materiálu, který je podstatně odolnější vůči vnějším vlivům než tradičně používaný kov či dřevo. Nepodléhá rzi ani hnilobě, což znamená, že vydrží déle, aniž by je bylo potřeba opravovat či měnit.

Zapomenout nesmíme ani na to, že jsou plně elektrická. To znamená, že zde nenajdeme žádný klasický zámek, který by bylo možno vypáčit. A vzhledem k tomu, že je elektrické vedení zasazeno do zdi, nemusíme mít ani strach, že by jej někdo zkratoval.

Není tedy divu, že si získávají v poslední době na oblibě. Samozřejmě je zde i několik nevýhod. Tou první je cena, která je oproti běžným typům skutečně vysoká, a dále fakt, že instalaci i opravy musí provádět odborná firma.velká halová garáž

Navíc jak již bylo řečeno, elektrické vedení je zasazeno do zdi, takže je nutné ji při instalaci vybourat. A pokud vypnou proud, pak má sice svou baterii, avšak ta nevydrží dlouho, takže pokud zrovna v té chvíli potřebujete často vyjíždět a zajíždět dovnitř, riskujete, že ji plně vyčerpáte.

Přesto se jedná o velmi dobrý typ a skvělou novinku na našem trhu. Věřím, že se v budoucnu její popularita ještě více zvedne.