Nezařazené

Jak vybrat dokonalé svatební šaty?

Výběr svatebních šatů je pro mnoho nevěst tím nejdůležitějším bodem celé svatby. Není výjimkou, že se od tohoto výběru řídí mnoho dalších věcí, jako je téma svatby, oblek ženicha, dress code všech ostatních hostů. Každá nevěsta si přeje, aby narazila na své vysněné šaty, v kterých se bude cítit jako ta nejkrásnější žena na světě. Nevěsty si mohou nechat šaty ušít, ale většina dává přednost tomu, že si šaty vypůjčí nebo zakoupí v prodejně se svatebními či společenskými šaty. Dáme vám tipy, jak zvládnout tento náročný výběr a vybrat pro sebe ty nejdokonalejší šaty na světě.

šaty

Řiďte se místem svatby

Pokud již víte, kdy a kde se bude vaše svatba konat, jste ve velké výhodě. Můžete tomu přizpůsobit výběr šatů. Bude se snad jednat o svatbu na pláži? Pak vynechte těžké látky a dlouhé vlečky, které byste si jen zašpinily od písku. Nebo se snad bude jednat o svatbu v kostele? Určitě v takovém případě zapomeňte na krátké šaty. Pokud bude vaše svatba v zimním období, je dobré zvolit těžší látky, které vás více zahřejí, jako brokát nebo samet, na léto se hodí třeba krajkové svatební šaty.

Stanovte si předem rozpočet

Mít neomezený limit by bylo skvělé, a někdo ho opravdu má, ale většina nevěst se musí s šaty vlézt do určité částky. Je to pochopitelné, protože na svatbě zdaleka neplatíte jen za šaty, ale musíte zaplatit věci jako hostinu, pronájem místa, prstýnky, jídlo a mnoho dalšího. Nebojte se tedy říct předem prodejním asistentkám v salónu váš rozpočet. Budou pro vás hledat šaty přesně v této cenové hladině.

svatební šaty

Nakupujte s předstihem

Rozhodně nenechávejte nákup nebo celkově výběr šatů na poslední chvíli. Začněte se po šatech dívat už tak devět až šest měsíců před svatbou. Tím spíše, pokud byste si chtěla nechat šaty ušít. Je pravděpodobné, že se na šatech budou muset provádět nějaké úpravy, aby vám dokonale seděly, a to chce čas. V dostatečném předstihu budete mít také větší výběr a nebudete pod časovým tlakem.